Česká aplikace Openvibe propojuje na jednom místě Threads, Bluesky, Mastodon i Nostr

Právě získala investici 800 tisíc USD, takže jsem se ji vydal zkusit. Jaké jsou mé dojmy?

Měli byste vědět:

  • Funguje na Androidu i iOS.
  • Je zdarma.
  • Napojení zmíněných sítí je snadné.

Aplikaci dosud používalo přibližně 70 tisíc uživatelů. Po získání investice a mediálním pokrytí lze očekávat nárůst. Proč? Openvibe usnadňuje publikování na více sítích a sledování obsahu napříč platformami. Kdo by to neocenil? Podívejme se, jak funguje.

Struktura účtů

Uvnitř aplikace si nejprve vytvoříte Profil. Do něj pak napojíte účty z některé u uvedených služeb. Volba struktury s profilem je povedená. Umožní vám sloučit ty účty, které k sobě patří. Já například mám na třech uvedených službách osobní účty a pak ještě další sadu účtů pod značkou, se kterou vystupuji v oboru, který mě živí.

Napojení služeb

Aplikace si po zadání jména a hesla ke zvolené službě spustí prohlížeč a v něm se pokusí přihlásit se zadanými údaji. Pro síť Thredas je to mírně komplikované, protože se musíte na webu nejprve přihlásit k Threads účtu, který chcete přidat. Jakmile pak přidáváte další Threads účet do jiného Profilu Openvibe, musíte se z Threads odhlásit a zase přihlásit pod jiným účtem. To však způsobuje samotná služba Threads, která vyžaduje přihlášení přes Instagram.

Pro Threads existuje zároveň nejvíce dosavadních omezení. Co zatím lze?

  • Přihlásit se pomocí účtu Threads
  • Publikovat a sdílet příspěvky na Threads
  • Reagovat na komentáře u svých příspěvků na Threads
  • Citovat a znovu sdílet příspěvky na Threads

Openvibe je tedy pro Threads vhodný jen na posílání a reakce u vlastních příspěvků.

Jak se s Openvibe pracuje

V samotném kanálů příspěvků vidíte příspěvky ze všech přidaných sítí. Nad každým z nich je malý štítek, který ukazuje, z jaké aplikace daný příspěvek pochází. Základní kanál je vždy Sledované, tedy to, co aktivně odebíráte.

V nastavení jde skrýt příspěvky, pokud obsahují vybraná slova a to ze všech sítí. Velmi hezké. Stejně tak si můžete zvolit, které druhy kanálů chcete vidět. Pokud vás třeba nezajímá Discover z Bluesky, stačí jej vypnout v nastavení Openvibe. Podobně lze vypnout třeba populární posty ze sítí, které jej ukazují.

Můžete označovat „líbí se mi“, komentovat nebo sdílet příspěvky. V nabídce jsou další možnosti: otevření v původní aplikaci, sdílení, blokování profilu nebo zrušení sledování. Nechybí ani integrovaný překlad pomocí Google.

Sympatické také je, že si lze zvolit, jestli se odkazy na weby otevřou ve vestavěném prohlížeči, nebo v tom, který ve svém mobilu preferujete vy.

Celkové dojmy

Openvibe vypadá odladěně a dělá to, co slibuje. Přesně využil myšlenky decentralizovaných sítí a se získanou investicí by mohl vyrůst a pomoci tak hlavně alternativnímu Bluesky a Mastodonu k většímu oživení. Sítě totiž potřebují hlavně obsah, aby přitáhly uživatele. Zuckebergovo Threads je populární až až, jen jeho algoritmy podobně jako na Facebooku zvýhodňují spíše konfliktní věci.

Po instalaci doporučuji vypnout upozornění původních klientů. Pokud si totiž povolíte notifikace v Openvibe, dostávali byste je dvakrát. Podobně to bylo nutné nastavit v Beeperu, který zase slučuje všechny možné instant messengery a psali jsme o něm zde.

Jestli tedy jako já patříte mezi ty, co mají účet na více sítích, běžte Opevibe zkusit. Zaslouží si to.

👉 Odebírejte náš RSS kanál. Jsme na X (Twitteru) i Facebooku.

Přidejte své zkušenosti do diskuze jako první!

Diskuze a zkušenosti

GeekLife.cz
Logo