Xiaomi Miband – recenze a tipy

19.4.2017

Můj zájem o fitness náramky zatím neutichá. Rok jsem nosil Fitbit Flex a otestoval pár dalších kousků. A nově jsem se rozhodl koupit už starší Miband od Xiaomi. Proč? A jaký je?

K čemu mi fitness náramek je?

Většina fitness náramků současnosti má v sobě vibrační motorek a lze je tak použít jako budík. Pokud není motorek úplně slabý, budí vibrace spolehlivě a to mi vyhovuje.

Druhým důvodem, proč jsem si fitness náramek opět koupil, je funkce Smart Lock a bezpečná zařízení v Androidu. Náramek lze totiž jako bezpečné zařízení označit a pokud je v dosahu, nemusíte se otravovat s PIN nebo gestem při odemykání telefonu.

fitness naramek miband

O ty kroky mi tedy až zas tak nejde. Nehledal jsem proto nástupce Fitbitu mezi novějšími a drahými pásky, ale rozhodl se zkusit právě MiBand od Xiaomi.  A to i přesto, že na trh právě jde novější model s označením Miband 1s.

Rozdíl mezi starým a novým náramkem od Xiamomi spočívá v možnosti měřit tep, kterou 1s přináší. Jinak se od sebe neliší. A měření tepu je funkce, kterou nepotřebuji. Starší verze se navíc dá koupit za  velmi dobrou cenu.

Tip: podívejte se, jaké chytré hodinky vybrat.

Vzhled Mibandu

Podle obrázků se mi Miband až tak nelíbil. Vzhled je takový asijský, důraz na kovové prvky na východě dobře znají třeba automobilky, které na vozy pro místní trhy musejí přidávat více chromu, než v jiných částech světa. Na živo je to ovšem něco jiného.

fitness naramek miband

Tracker, přesněji ta část, která je z pásku vidět, je totiž z hliníku, který je po straně efektně vybroušený a i v černém plastovém pásku vypadá poměrně elegantně.

Pásek je trošku tužší, pokud jej srovnám třeba s Fitbit Flexem. Zapínání je podobné, Miband se zapíná pouze do jedné dírky. Oproti Flexu má ale na konci očko, které slouží jako pojistka, aby pásek nespadl z ruky, pokud se rozepne. Uvidíme časem, zapínání jde velmi ztuha a zatím se mi nestalo, že by se mi náramek samovolně rozepnul. Dírky jsou od sebe tak akorát.

Miband a výdrž

Tohle je opravdu silná stránka náramku od Xiaomi. Výrobce uvádí až 30 dnů a tohle můžu víceméně potvrdit. Náramek mě přitom budí pět dnů v týdnu a vibruje denně při notifikacích z Messengeru a Hangoutu. Fitbit jsem musel nabíjet jednou týdně. S takovou výdrží lze odpustit i nutnost používat speciální nabíjecí konektor.

Funkce

Smart Lock nastavení u Androidu už jsem zmínil. U budíku si lze nastavit kromě přesného času i možnost, kdy se vás náramek pokusí vzbudit v lehké spánkové fázi. Prostě si vyberete čas a Miband 30 minut před tím sleduje, jak moc se hýbete a podle toho zavibruje.

Funguje to docela hezky, ale opět je to čistě subjektivní dojem.

Jako každý správný fitness náramek i Miband počítá kroky. Subjektivně mi přijde, že daleko lépe, než Fitbit Flex. Ten jsem nemohl mít na pravé ruce, protože Flex moje dominantní ruka hodně mátla. Miband si s tímto poradí mnohem lépe.

Náramek Miband od Xiaomi na ruce

Náramek Miband od Xiaomi na ruce

V základu toho náramek moc dalšího neumí. Kroky v aplikaci převádí na metry a podle dalších údajů, které zadáte při registraci, je přepočítává na spotřebu energie v kaloriích.

Velmi silně funkce náramku rozšiřuje česká appka Mi Band Tools. Stojí 44,99 Kč a prostě si ji kupte. Umožní totiž nastavit různé notifikace formou vibrací nebo blikání pro jednotlivé aplikace nebo dokonce kontakty. Ty se navíc umějí chovat podle toho, jestli máte třeba zapnutý tichý režim nebo právě zapnutý displej. A vůbec nevadí, že náramek nemá displej.

Já jsem si notifikace rozdělil podle počtu vibrací k jednotlivým aplikacím. Jedno zavibrování je Messenger, dvě Hangout a tři pak pro hovor od přítelkyně. Víc nepotřebuji, notifikační otroctví je novodobý mor:)

Ještě se vrátím k samotné oficiální aplikaci, která se jmenuje MiFit. Registrační proces je peklo. Vyplnit správně captchu bylo velmi náročné a při první úspěšné registraci jsem dostal oznámení o chybě a musel si založit další účet s novým e-mailem. Tady by měli soudruzi v Číně ještě zamakat.

Nějaká webová verze chybí úplně. To je myslím docela škoda, na Fitbitu se takto mohli lidi vzájemně hecovat a dokonce vyhlašovat i výzvy. Ale chápu, že by to znamenalo další náklady, které by Xiaomi muselo promítnout do ceny.

MiFit se umí spojit také s Google Fit a posílat do něj data. Druhou aplikací, na niž se umí napojit, je kecací WeChat.

Závěr

Miband je prostě sympatický náramek, který nezaujme mořem funkcí. Nabízí extrémně dlouho výdrž, vysokou odolnost IP67, takže jej nemusíte sundat z ruky ani při běžném koupání, a také skvělou neoficiální aplikaci.

Jestli vás fitness náramky aspoň trochu lákají, nebo jen chcete vibrační budík na ruku, tohle je ta pravá volba, ať už máte Android nebo iPhone. Takže si už jen stačí vybrat na Heuréce ten správný obchod pro koupi MiBandu.

👉 Odebírejte náš RSS kanál. Jsme na X (Twitteru) i Facebooku.

18 Komentáře
  1. Oceňuji snahu o uživatelskou recenzi, ale zrovna Miband je už hodně známá věc. Zajímalo by mě, jak je na tom třeba Fitbit Charge, nebo Sony Smarband 2…

    • Díky, recenze dělám na věci, co koupím nebo je na test seženu.O Mibandu jsem psal i proto, že i když je starý, pořád může hodně lidem splnit požadavky a opravdu za rozumný peníz. Každopádně doufám, že test získám i další kusy, náramek od Sony už jsem měl domluvený a sešlo z toho.

      • Umí Miband funkci proti ztrátě telefonu, myslím tím zavibrování při větší vzdálenosti od mobilu cca 5 – 10m?

  2. Díky za přínosnou recenzi, přesvědčila mě ke koupi (před pár minutami jsem odklepl objednávku 🙂 ). Mám sice Windows Phone, ale podle všeho to spolu s neoficiální aplikaci Bind Mi Band funguje dobře.

    • Dobrý den Kalper, přemýšlím o koupi dárku, a chtěla bych se zeptat, zda Vám pro Windows Phone funguje i propojení s mobilem na příchozí hovor a všechny ostatní funkce, které Xiaomi Miband uvádí. Děkuji

    • Tak to mám radost! Ať slouží a přijď se podělit o dojmy.

  3. Dobrý den
    Pane Zděňku, nemáte náhodou potuchy, zda existuje fitness náramek s OLED displejem, který by vydržel svítit třeba 30min ?
    Nemohu takový nikde najít, všechny hned zhasnou a jejich probuzení je otravné. Nechci skončit u velkých hodinek.

    Díky

  4. Zdravim, je mi jasne, ze clanek je tu jiz nejakou dobu a tak moc nepocitam s odpovedi, nicmene stejne to zkusim. Zajimalo by me, jestli MiBand meri i spankovou frekvenci, respektive jestli je to pak videt nekde v aplikaci a lze si tak vest nejaky prehled. Diky.

    • MiBand “umí” sledovat, jak dlouho spíte a umí v mělké fázi spánku budit. Statistiky ale dělá jen takové, že ukáže, kolik hodin člověk spal. Originální aplikaci nepoužívám, takže na toto jsem se díval jen letmo na začátku.

      • Originální aplikace ukáže, kolik hodin člověk spal, z toho kolik hlubokým a kolik mělkým spánkem.

        • Ano, od doby recenze prošla aplikace velmi slušným vývojem a co dřív nahrazovala česká appka, už z větší části umí i přímo Xiaomi aplikace.

  5. Dobrý den, prošla jsem různá fóra a nenašla odpověď, tak zkusím tady. Nemůžu přijít na to, jak nastavit inteligentní budík v MiFit. V návodu je psáno “stiskněte Menu”, ale nic takového tam prostě nemám. Našla jsem nějaké návodné screeny, ale buď byly ke starším verzím nebo mám nějakou divnou verzi MiFit (ovšem je aktualizovaná). Neporadíte? Není někde nějaký step-by-step návod? MiBand jsem kupovala hlavně kvůli této funkci. Žádnou přídavnou appku nechci. Předem díky za pomoc.

  6. Zdravím, zkoušeli jste někdo, jak funguje Miband ve spojení s Endomondo?

  7. Na spojení s Endomondo jsem nepřišel, možná nějakou oklikou by to šlo, ale přímo to možné není.

Diskuze a zkušenosti

GeekLife.cz
Logo