ChatGPT se naučil novinku. Nově umí zpracovávat upomínky a úkoly

OpenAI stále hledá, jak do ChatGPT dostat funkce, které uživatelé často používají. Uživatelé s předplatným Plus, Team a Pro si tak od včerejška mohou plánovat úkoly a opakované připomínky. OpenAI zatím neoznámil, zda a kdy bude funkce dostupná i pro neplatící uživatele.

Funkce Tasks umožňuje nastavit různé akce a připomínky. Můžete tak ChatGPT požádat o pravidelný report o počasí každé ráno. Či upozornění na blížící se expiraci pasu. Funkce aktuálně zvládá jednorázové i opakující se úkoly. Jak to vlastně funguje?

Pro nastavení úkolu stačí vybrat možnost „4o with scheduled tasks“ z nabídky modelů a jednoduše zadat, co a kdy má ChatGPT provést. Systém taky umí sám navrhovat úkoly na základě konverzace, ovšem vždy je nutné jejich schválení uživatelem.

Naplánované úkoly lze spravovat přímo v konverzačních vláknech nebo v nové sekci Tasks dostupné ve webové verzi aplikace. Jakmile ChatGPT úkol dokončí, upozornění se zobrazí na webu, desktopu i mobilních zařízeních. Maximální počet aktivních úkolů je zatím omezený na deset souběžně. Je to krok směrem k chytrým asistentům?

Zatím ChatGPT fungoval primárně jako konverzační AI reagující na aktuální dotazy. Rozšíření o novinku jej posouvá blíže tradičním chytrým asistentům, jako je Siri nebo Google Assistant.

OpenAI mezitím pracuje na dalším rozšíření nové funkcionality. Podle zpráv Bloombergu firma testuje autonomního agenta s názvem Operator. Ten by mohl samostatně ovládat počítače.

Dalším projektem, který se zřejmě propojí s funkcí Tasks, je Caterpillar, schopný vyhledávat informace, analyzovat problémy a shrnovat data.

Na této novince je hezky vidět, jak OpenAI usiluje o to, aby svůj nástroj, který je výrazně univerzální, dokázala sama naplnit do nejvíce konkrétními nástroji a nesloužila jen jako prostředník pro pro jiné služby. Peníze koncových uživatelů jsou důležité, stejně jako ty, které získává za využití v režimu API.

👉 Chcete AI začít používat? Podívejte se na přehled AI nástrojů v naší databázi.

V souboji AI služeb totiž půjde o to, kdo pronikne do co nejvíce scénářů, které lidé používají. I přes pomalejší start k tomu má blíže Google. Jeho ekosystém je totiž rozsáhlý a používají jej miliardy uživatelů. To ChatGPT ani přes propojení s Microsoftem nemá. Podobně jako Google je na tom i Meta. A své bude chtít s Grokem říct i Elon Musk, který má po ruce pár set milionů uživatelů služby X (ex Twitter).

👉 Odebírejte náš RSS kanál. Jsme na X (Twitteru) i Facebooku.

Přidejte své zkušenosti do diskuze jako první!

Diskuze a zkušenosti

GeekLife.cz
Logo