U sluchátek jsem dlouhodobě zmlsaný. Je to už 20 let, co jsem na střední dostal Koss Porta Pro, které mi na dlouho nastavily standard. Poslední dva roky jsou moje hlavní sluchátka Sony WH-1000XM3, které ve své kategorii drží přední pozice, co se týká zvuku i ANC. Proto jsem byl zvědavý na Pixel Buds Pro, které Google dával jako dárek ke včasné objednávce Pixelu 7.
Balení
Krabička se sluchátky je maličká. Aby ne, dostanete v ní totiž jen nabíjecí pouzdro se skuchátky a malý tubus, který ukrývá náhradní špuntíky ve dvou velikostech. Sluchátka mají nasazení špunty prostřední velikosti, tubus tedy ukrývá dvě mezní možnosti.
V balení není kabel. Google předpokládá, že ten s USC-C koncovkou, kterou logicky použil u pouzdra, už nejspíš máte doma. Nebo budete dobíjet bezdrátově, což Pixel Buds Pro umějí.
Konstrukce a design
Pouzdro na sluchátka má oválný tvar připomínající vodou omletý oblázek. Do ruky padne skvěle. Škoda, že v něm inženýry Google nenapadlo udělat poutko na uchycení. Takhle se vám pouzdro musí volně povalovat v kapse a určitě se najde dost lidí, kteří o něj časem přijdou.
Homogenitu pouzdra narušuje řez pro odklápěcí pouzdro, konektor nabíjení a “neviditelná” LED, která indikuje stav baterie pouzdra ve dvou barvách. Bílá a oranžová, význam asi tušíte.
Samotná sluchátka jsou tak akorát velká, aby vám ucpala vstup do ucha. Těsnící pryžovou podložku si můžete poměrně snadno vyměnit, chce to jen trošku síly. Myslím, že pro lidi, co se s tímto setkají prvně, to bude mírně stresující a budou se bát, aby nic neurvali.
Hlavní viditelnou plochu sluchátek, která slouží jako dotykové ovládání, doplňuje logo Google a otvory s čidly. Z vnitřní strany mají označení L a R pro tu správnou část vaší hlavy. To doplňují i drobné konektory pro nabíjení.
Sluchátka jsou opravdu malá a pokud vám někde spadnou, může i chvíli zabrat, než je najdete. Ověřeno osobně ve večerní restauraci. Pro tyto případy nabízí Google možnost každé ze sluchátek samostatně prozvonit. Zvuk ale není nijak extra hlasitý.
První nastavení
Sluchátka dorazí částečně nabitá a lze je snadno spárovat s mobilem přes Bluetooth. Po spárování vás aplikace vyzve, abyste si sluchátka nasadili a otestovali, jak těsní a přehrávají zvuk s odrušením okolí (ANC). U mě hned doporučily větší rozměr pryžového nástavce a lepší usazení v uchu.
Ovládání
Sluchátka se primárně ovládají pomocí dotykové plochy. Krátký stisk spustí nebo vypne přehrávaný zdroj.
Delší stisk přepíná mezi režimy:
- s ANC
- bez ANC
- s transparencí (lepší zvuk, ale pouští část okolí)
Doteky fungují bezvadně. Protože jde o Bluetooth, počítejte s menší prodlevou pocitově tak do jedné sekundy. Veškeré interakce doprovázejí i zvuky, takže víte, že sluchátka reagují.
Hlasitost se mění tahem po ploše sluchátka.
Ovládání funguje bezvadně a ani po několika dnech jsem nenarazil na problém.
Nepotěší odolnost – IPX4 pro sluchátka, IPX2 pro pouzdro. Od vody tedy dál!
Baterie
Sluchátka se mi zatím nepovedlo vybít. V rámci testu jsem je nechal od plného nabití hrát 3 hodiny a 25 minut se zapnutým ANC, přičemž na konci se ukázala zbylá kapacita 61 %. Hlasitost byla po celou dobu na úrovni 80-90 %.
Google udává výdrž na jedno nabití s ANC 7 hodin, takže jim docela věřím. Bez ANC – nedoporučuji kvůli kvalitě zvuku – až 11 hodin.
Společně s kapacitou pouzdra, kde se sluchátka dobíjejí, se s ANC máte dostat až na 20 hodin. To je opravdu slušný údaj. Bezdrátové dobíjení lze využít i pro sdílení baterie z mobilu, který tohle umí.
Samotné bezdrátové dobíjení podporuje standard Qi, takže se není čeho bát.
Jak hrají
Jak jsem psal v úvodu, jsem zmlsaný. Sluchátka používám hlavně při běhání a cestě vlakem. Je mi jasné, že velké uzavření “otíky” nic neporazí. Pixel Buds pro mě ale příjemně překvapily.
Nutno říct, že velmi záleží, co posloucháte. Elektronika moderních sluchátek podle mě nadržuje elektronickém hudbě, která obsahuje čistší a jasněji oddělené frekvence jednotlivých nástrojů, což podporuje i současná úroveň studiové produkce a masteringu.
Přestože Pixel Buds Pro kvůli malému tělu neumějí vytvořit potřebný akustický prostor, v basech jsou překvapivě dobrá a slabiny cítíte jen ve výrazných subbasech.
Středy velmi zdatně konkurují a chybějící prostor cítíte pouze ve výškách. Tady si lze ale pomoc ekvalizérem. Pixel Buds Pro jich mají hned několik přednastavených, nebo si vyberete sami a to docela detailně.
Třeba kytarové žánry to mají kousek těžší. Frekvence více splývají a chybějící objem reproduktoru je znát. Ale ne tak moc, jako u opravdu běžných špuntů.
Při volání s telefonem jsou sluchátka OK. Nedoporučuji je na online hovory s videem (Zoom, Google Meet, atd), kde díky Bluetooth nesedí hlas s obrazem. Vám to nevadí, ale protistrana trpí.
Aktualizace 10/2023: Pixel Buds nově dostaly významou aktualizaci, kdy se automaticky přeruší audio, jakmile začnete mluvit. Současně se vypne ANC a zapne se transparentní režim. Už tak nemusíte přerušovat hudbu ručně, pokud na vás někdo začne mluvit a chcete reagovat. Jde o skvělou funkci a zároveň ukázku softwarové podpory produktu ze strany Google.
Hodí se pro sport?
S Pixel Buds Pro jsem byl i běhat a po 4 kilometrech naprosto bez problémů. Drží velmi dobře. U zvuku počítejte s tím, že mírně uslyšíte vlastní dupot i dech.
Hodnocení
👉 Odebírejte náš RSS kanál. Jsme na X (Twitteru) i Facebooku.
Ahoj. Chtěl bych si pořídit nová sluchátka. Zaujala mě tato recenze jelikož se odkazuje na právě mnou vybírané varianty. Nejdřív povinnou omáčku :-). Mám teď JABRA ELITE 75t. Jsou to luxusní sluchátka s perfektním na sluchátkách, které si můžu přizpůsobit. Bohužel již od začátku řeším náhodné problémy se snížením zvuku v jednom sluchátku. Proto se nyní rozhoduji co pořídit jako adekvátní náhradu. Vybírám mezi SONY WF-1000XM5 a právě mezi Pixel Buds Pro jelikož vlastním telefon PIXEL 7 Pro. A jsem na vážkách. Používám je skoro na denní bázi a to jak při telefonování (TEAMS, telefon, wtsup…) tak i na poslouchání muziky. Hodně často používám i ovládání na sluchátkách jelikož jsem si na to zvykl a už nechci nic jiného (hlasitost, posun skladby, start/stop, zapnutí a vypnutí transparence). Jak jsem četl tuto recenzi a i na internetu tak mě vychází nejlépe nějaká kříženec :-).
Sony jsem neměl. Podle recenzí asi budou zvukově kousek lepší.
Všechno to ovládání Buds mají, nově umějí i samy zapnout transparenci a zastavit zvuk, když detekují hlas. Funguje to skvěle.
Aktuálně jsou v DE Google Store v akci minus 60 EUR.